Rekrutacja

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

Projekt Leonardo da Vinci

„Praktyki w Niemieckich hotelach - gwarancją wysokich kwalifikacji zawodowych młodych hotelarzy”.

ZASADY REKRUTACJI UCZESTNIKÓW STAŻU:

Rekrutacja uczestników projektu rozpocznie się w KWIETNIU  2013 roku. Przeprowadzi ją Pani Adrianna Guzikiewicz wraz z koordynatorem projektu Izabelą Dudziec. Ostateczna lista uczestników zostanie zatwierdzona przez koordynatora projektu. Rekrutacja zostanie zakończona wypełnieniem przez uczestnika  deklaracji uczestnictwa w projekcie. Dodatkowo zostanie utworzona lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie w pierwszych dwóch miesiącach trwania projektu, będzie mogła uczestniczyć kolejna osoba z listy rezerwowej.

Rekrutacja uczniów prowadzona będzie w oparciu o następujące narzędzia rekrutacyjne:

  • analiza wyników nauczania za ostatni rok szkolny (wybór uczniów z najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych, zajęć praktycznych w hotelu i języka niemieckiego),
  • co najmniej ocena dobra z języka niemieckiego,
  • test kwalifikacyjny, uczniowie z najwyższą liczbą punktów,
  • rozmowa rekrutacyjna, odbywająca się w języku niemieckim, potwierdzona sporządzonym protokołem.Rozmowa będzie miała na celu zbadanie umiejętności uczniów w rozumieniu i posługiwaniu się podstawowymi zwrotami w języku niemieckim.

Uczniowie zainteresowani wyjazdem na staż złożą podania (wg podanego wzoru)  do dyrektora szkoły podpisane przez rodziców oraz zaopiniowane przez:

  • nauczyciela języka niemieckiego,
  • wychowawcę,
  • nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Test kwalifikacyjny będzie badał wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu: rozumienia tekstu czytanego – tekst użytkowy  z zakresu słownictwa – życie codzienne, gramatyczno-leksykalne z zakresu podawania dat, wymiaru czasu itp, zastosowanie form gramatycznych i leksykalnych w poszczególnych kontekstach np. czasowników modalnych i deklinacji rzeczownika przez przypadki, podawania czasu zegarowego formalnie i nieformalnie oraz zastosowanie liczebników głównych itp.

Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Styczeń, 2022
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.