mLegitymacja

mLegitymacje

CO TRZEBA ZROBIĆ:

1. Należy przysłać zdjęcie jako załącznik w formacie .jpg (max 5MB) podpisane imieniem nazwiskiem i klasą (w nazwie pliku) na adres legitymacja@zs1goleniow.edu.pl a w sekretariacie złożyć wypełniony wniosek o wydanie mLegitymacji podpisany przez rodziców/opiekunów lub pełnoletnich uczniów (w załączeniu). Zdjęcia można przygotować samemu (w dokumentach poniżej znajduje się instrukcja) na stronie https://passport-photo.online/pl
  2. Następnie uczeń odbiera z sekretariatu kod do uruchomienia legitymacji.
  3. Legitymacje będą przygotowywane raz w tygodniu, po zebraniu większej liczby chętnych.
  4. UWAGA! Nie będzie możliwości wyrabiania legitymacji w ostatnim tygodniu roku szkolnego, ze względu na natłok prac związanych z zakończeniem roku szkolnego.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek.

Korzystanie z mLegitymacji jest bezpłatne.  Aby je uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania,termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania,nazwę i adres szkoły.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

mLegitymację trudno podrobić. Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).

załączone pliki/dokumenty