Realizacja - staż

„Praktyki w Niemieckich hotelach – gwarancją wysokich kwalifikacji zawodowych młodych hotelarzy.”

Projekt realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie” 
w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie.

Projekt „Praktyki w Niemieckich hotelach – gwarancją wysokich kwalifikacji zawodowych młodych hotelarzy” realizowany jest od kwietna 2013r. do maja 2014r. w ramach programu Leonardo da Vinci Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie.

14 uczestników pierwszego wyjazdu na staż, z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa, wróciło właśnie do kraju. W dniach od 6 października 2013 r. do 18 października 2013 r. przebywali na stażach w ramach projektu Leonardo da Vinci w 7 niemieckich hotelach (Hotel Alter Speicher, Hotel Am Dom, Hotel VCH, Hotel Galerie, Hotel Kronprinz, Hotel Mercure, Hotel Stettiner) w Greifswaldzie. 

Staż obejmował szkolenie zawodowe w zakresie hotelarstwa i był zgodny z programem praktyk w zawodzie technik hotelarstwa oraz podstawą programową kształcenia zawodowego w tym typie szkoły.

Dzięki stażowi w niemieckich hotelach uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi metodami obsługi gościa hotelowego, nauczyli się posługiwać technikami pracy na różnych stanowiskach w różnych rodzajach i kategoriach bazy noclegowej.

Nad prawidłowym przebiegiem stażu zawodowego i jego realizacją czuwali opiekunowie z Polski – Izabela Dudziec oraz Adrianna Guzikiewicz, oraz opiekunowie z Niemiec.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty z hoteli potwierdzające uczestnictwo projekcie oraz otrzymają dokument Europass Mobility, paszport europejski, potwierdzający odbycie stażu w tzw. ścieżce kształcenia, wydany na mocy decyzji Komisji Europejskiej. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie i przyczyni się do wzmocnienia pozycji absolwentów na rynku pracy w branży turystyczno-hotelarskiej w Polsce jak i w Unii Europejskiej.

Dzięki wyjazdowi na staż zagraniczny uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie staną się bardziej mobilni na europejskim rynku pracy, zwiększy to również stopień przejrzystości i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów szkoły. Niewątpliwie projekt ten zacieśnił współpracę Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie z niemiecką szkołą Berufliche Schule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald, oraz podniesie poziom, jakość i atrakcyjność kształcenia w szkole. Dla uczniów staż stał się niewątpliwie bodźcem do osiągania wysokich wyników w nauce.

Koordynator projektu - Izabela Dudziec

Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

galeria zdjęć

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Maj, 2024
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.