Informator ucznia

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

Projekt Leonardo da Vinci

„Praktyki w Niemieckich hotelach - gwarancją wysokich kwalifikacji zawodowych młodych hotelarzy”.

Uczestnikami projektu jest 28 uczniów kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa w Zespole Szkół Zawodowych w Goleniowie, którzy w roku 2013/2014 odbędą w dwóch grupach po 14 uczniów po 2 – tygodnie praktyk u Niemieckiego partnera w Berufliche Schule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald oraz 7 hotelach. Praktyka będzie obejmowała szkolenie zawodowe w zakresie hotelarstwa i jest zgodna z programem praktyk w zawodzie technik hotelarstwa  oraz  podstawą programową kształcenia zawodowego w tym typie szkoły.

Główne cele projektu to:

  1. poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie hotelarstwa,
  2. porównanie zdobytej wiedzy ze standardami niemieckimi,
  3. podniesienie praktycznej znajomości języka niemieckiego,
  4. rozwój osobisty w zakresie komunikacji międzykulturowej i społecznej,
  5. otrzymanie certyfikatu Europass potwierdzającego umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą,
  6. wykorzystanie nabytych doświadczeń w procesie współpracy międzynarodowej i dostosowania oferty edukacyjnej szkoły do wymogów europejskich.

Praktyki zawodowe w Niemczech rozszerzą umiejętności językowe uczniów niezbędne do wykonywania pracy w tym zawodzie. Zdobyte doświadczenie w zagranicznych hotelach  pozwoli uczniom poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i techniki pracy. W perspektywie ułatwi to przyszłym absolwentom odnalezienie się we współczesnym rynku pracy i umożliwi znalezienie atrakcyjnej pracy.

Uczniowie po odbyciu praktyk uzyskają również certyfikat tzw. Europass Mobility –potwierdzający poziom wiedzy, umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w ZSZ Goleniów i przyczyni się do wzmocnienia pozycji  absolwentów na rynku pracy w branży turystyczno-hotelarskiej w Polsce jak i w UE.

Poprzez wykonanie działań w czasie trwania projektu 28 uczniów będzie uczestniczyło w przygotowaniu pedagogiczno-kulturalno-językowym. Uczniowie ci będą biegle posługiwali się językiem niemieckim w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego.

 Dzięki praktykom w Niemczech zapoznają się z nowoczesnymi metodami obsługi gościa hotelowego, nauczą się posługiwać  technikami pracy na różnych stanowiskach w różnych rodzajach i kategoriach bazy noclegowej.

Nad prawidłowym przebiegiem praktyki zawodowej i jej realizacją czuwać będzie opiekun, który dokona oceny umiejętności opanowanych przez uczniów podczas praktyki zawodowej na podstawie obserwacji i sposobu wykonywania zadań, czynności, poleceń oraz sposobu prowadzenia dzienniczka praktyk.

Dzięki uczestniczeniu w stażach zagranicznych uczniowie staną się bardziej mobilni na europejskim rynku pracy, zwiększy to również stopień przejrzystości i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów naszej szkoły. Niewątpliwie projekt ten zacieśni współpracę szkoły z niemieckim partnerem, oraz podniesie poziom jakości i atrakcyjności kształcenia. Dla uczniów stanie się bodźcem do osiągania wysokich wyników w nauce.

Od 6.10.2013-18.10.2013r. – nastąpi wyjazd pierwszej grupy uczniów (14 osób wraz z opiekunem) na praktykę zawodową do niemieckich partnerów: Berufliche Schule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald i 7 hoteli.

Od 30.03.2014-11.04.2014 r.– wyjazd drugiej grupy uczniów (14 osób wraz z opiekunem) na praktykę zawodową do niemieckich partnerów Berufliche Schule der Universitäts– Und Hansestadt Greifswald i 7 hoteli.

 Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Kwiecień, 2024
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.