Cel projektu

Projekt Leonardo da Vinci
„Wysokie kwalifikacje zawodowe młodych hotelarzy - szansą na europejskim rynku pracy”.

Uczestnikami projektu jest 26 uczniów (klasy drugie/trzecie) kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa w Zespole Szkół Zawodowych w Goleniowie, którzy w roku 201/20132 odbędą w dwóch grupach po 13 uczniów po 2 – tygodnie praktyk u Niemieckiego partnera w BeruflicheSchule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald oraz 8 hotelach. Praktyka będzie obejmowała szkolenie zawodowe w zakresie hotelarstwa i jest zgodna z programem praktyk w zawodzie technik hotelarstwa  oraz  podstawą programową kształcenia zawodowego w tym typie szkoły.

Główne cele projektu to:

  1. poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie hotelarstwa,
  2. porównanie zdobytej wiedzy ze standardami niemieckimi,
  3. podniesienie praktycznej znajomości języka niemieckiego,
  4. rozwój osobisty w zakresie komunikacji międzykulturowej i społecznej,
  5. otrzymanie certyfikatu Europass potwierdzającego umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą,
  6. wykorzystanie nabytych doświadczeń w procesie współpracy międzynarodowej i dostosowania oferty edukacyjnej szkoły do wymogów europejskich.

Praktyki zawodowe w Niemczech rozszerzą umiejętności językowe uczniów niezbędne do wykonywania pracy w tym zawodzie. Zdobyte doświadczenie w zagranicznych hotelach  pozwoli uczniom poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i techniki pracy. W perspektywie ułatwi to przyszłym absolwentom odnalezienie się we współczesnym rynku pracy i umożliwi znalezienie atrakcyjnej pracy.

Uczniowie po odbyciu praktyk uzyskają również certyfikat tzw. EuropassMobility –potwierdzający poziom wiedzy, umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w ZSZ Goleniów i przyczyni się do wzmocnienia pozycji  absolwentów na rynku pracy w branży turystyczno-hotelarskiej w Polsce jak i w UE.

Poprzez wykonanie działań w czasie trwania projektu 26 uczniów będzie uczestniczyło w przygotowaniu pedagogiczno-kulturalno-językowym. Uczniowie ci będą biegle posługiwali się językiem niemieckim w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego.

Dzięki praktykom w Niemczech zapoznają się z nowoczesnymi metodami obsługi gościa hotelowego, nauczą się posługiwać  technikami pracy na różnych stanowiskach w różnych rodzajach i kategoriach bazy noclegowej.

Nad prawidłowym przebiegiem praktyki zawodowej i jej realizacją czuwać będzie opiekun, który dokona oceny umiejętności opanowanych przez uczniów podczas praktyki zawodowej na podstawie obserwacji i sposobu wykonywania zadań, czynności, poleceń oraz sposobu prowadzenia dzienniczka praktyk.

Dzięki uczestniczeniu w stażach zagranicznych uczniowie staną się bardziej mobilni na europejskim rynku pracy, zwiększy to również stopień przejrzystości i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów naszej szkoły. Niewątpliwie projekt ten zacieśni współpracę szkoły z niemieckim partnerem, oraz podniesie poziom jakości i atrakcyjności kształcenia. Dla uczniów stanie się bodźcem do osiągania wysokich wyników w nauce.

Od 30 września 2012 do 12 październia 2012 – nastąpi wyjazd pierwszej grupy uczniów (13 osób wraz zopiekunem) na praktykę zawodową do niemieckich partnerów: BeruflicheSchule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald i 8 hoteli.

Od 3marca 2013 do 15 marca 2013 – wyjazd drugiej grupy uczniów (13 osób wraz z opiekunem) na praktykę zawodową do niemieckich partnerów BeruflicheSchule der Universitäts– Und Hansestadt Greifswald i 8 hoteli.

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Kwiecień, 2024
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.