Zakończenie X edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej MAM PUM. (16.06.2019)

Nagrody dla najlepszych studentów Akademii

W środę, 29 maja br. uczniowie klas biologiczno-chemicznych naszego liceum oraz uczniowie klas 1 technikum wzięli udział w uroczystym zakończeniu X edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej „MAM PUM” w Szczecinie.

W uroczystości uczestniczyła prorektor ds. dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego  w Szczecinie – Pani prof. dr hab. n. med. Barbara Dołęgowska, przedstawicielka Zachodniopomorskiego Kuratoriom Oświaty w Szczecinie – starszy wizytator w Wydziale Wspomagania Edukacji - Pani Daniela Arciszewska, organizatorzy spotkań – Pani dr Anna Koprowicz, dyrektor IV LO w Szczecinie - Pan Janusz Olczak oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół z województwa zachodniopomorskiego.

Projekt powstał w wyniku porozumienia zawartego przez Pomorski Uniwersytet Medyczny  w Szczecinie, Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Szczecinie, Prezydenta Miasta Szczecin  i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Młodzieżowa Akademia Medyczna Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie to unikatowy program edukacyjny skierowany do uczniów, którzy marzą o studiach medycznych lub po maturze chcą kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych. Celem projektu jest m.in.: popularyzacja wiedzy o zdrowiu, integracja abiturientów ze środowiskiem akademickim, pokazanie istoty norm etycznych i moralnych w zawodzie lekarza oraz promocja Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Zajęcia odbywały się raz w miesiącu i prowadzone były przez najwybitniejszych pracowników naukowych tej uczelni. Po spełnieniu wszystkich wymagań tj. m.in:. 100% obecności na wykładach oraz zaliczeniu 3 testów z wiedzy medycznej 7 uczniów z klasy III LB naszego liceum otrzymało certyfikaty akademii, a także na świadectwie ukończenia liceum wpis potwierdzający otrzymanie certyfikatu MAM PUM wraz z jego numerem. Ponadto dwoje uczniów tej klasy – Jakub Gdaniec oraz Patrycja Dejneka otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki testów z wiedzy medycznej.

Uroczyste zakończenie programu uświetnił wykład prof. dra hab. n. med. Miłosza Parczewskiego pt. „Dlaczego ważna dla człowieka jest wiedza nt. bezpiecznego seksu? – kontekst chorób zakaźnych”.

Opiekunami grupy uczniów podczas trwania projektu były nauczycielki biologii – Panie Aneta Kubacka i Wioletta Pilipczuk oraz wychowawczyni klasy III LB - Pani Zuzanna Schabek.

Współpraca z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie jest poszerzeniem oferty edukacyjnej szkoły.

« poprzedniawróćnastępna »

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl