SZKOLENIE W NAGRODĘ (24.01.2023)

Hotel Leda SPA **** w Kołobrzegu ufundował naszej uczennicy trzydniowe szkolenie praktyczne z noclegiem i pełnym wyżywieniem. W ramach szkolenia  uczennica klasy 4 TD JULIA TOMASZEWICZ,  ucząca się w zawodzie TECHNIK HOTELARSTWA, 17-19 stycznia utrwalała wiedzę  hotelarską z poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej. Poznała procedury obsługi gościa hotelowego w języku niemieckim. Uczestniczyła w pracy wszystkich działów. W pierwszym dniu pobytu uczennica poznała w recepcji hotelowej procedury zameldowania i wymeldowania niemieckojęzycznego gościa hotelowego. W drugim dniu poznała zasady obsługi gościa w restauracji, ćwiczyła nakrycia do serwowania ryb i owoców morza  oraz zasady doboru win do określonych  potraw.

Serwis specjalny jest codziennością w hotelowej restauracji LA MAISON, gdyż oferuje ona kartę opartą na tradycji śródziemnomorskiej z silnymi akcentami kuchni francuskiej. Część dnia Julia spędziła w kawiarni hotelowej LOBBY BAR, tutaj miała możliwość utrwalenia wiadomości dotyczących serwowania deserów i wyrobów cukierniczych.         W ostatnim dniu utrwalała nabyte wiadomości i została oddelegowana na dział SPA&WELLNESS, gdzie w recepcji instytutu SPA mogła obsługiwać gości również w języku niemieckim. Julia nie bardzo chciała do nas wracać, gdyż instytut SPA jest nowocześnie, profesjonalnie i zarazem pomysłowo wykonany, co powoduje, iż gość czuje się w nim tak, jakby świat zewnętrzny nie istniał. Ciekawostką jest, że hotelto  obiekt bez dzieci, gdyż Leda SPA ****  od 2021 roku dostępna jest tylko dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia.  Hotele „children free” są popularne na świecie i trend ten coraz większą popularność zdobywa w Polsce.

Pobyt w hotelu i umożliwienie bezpośredniego kontaktu z gościem to duże wsparcie uczennicy w przygotowaniach do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej i jest dla niej wielkim wyróżnieniem przez Panią dyrektor hotelu Monikę Różewską – Chudzik, która bezinteresownie podjęła decyzję o przyjęciu uczennicy na szkolenie praktyczne.

Dziękujemy Pani dyrektor i pracownikom hotelu za poświęcony czas, zaopiekowanie się i profesjonalne szkolenie naszej uczennicy.

Julia wróciła pod pełnym podziwu wrażeniem, zadowolona, szczęśliwa i  pozytywnie zaskoczona, że są jeszcze osoby, które bezinteresownie chcą wspierać utalentowaną młodzież.