Staże logistyków w ramach projektu ERASMUS+ (05.04.2019)

Przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, kształcący się w zawodzie technik logistyk odbywają staże zawodowe u włoskich przedsiębiorców. Są to dwie firmy: VULPINARI MG i HDP SOCIETA COOPERATIWA.  Staże odbywają się zgodnie z programem nauczania w zawodzie. Do głównych zadań stażystów należy: organizowanie i monitorowanie procesów magazynowych, dokumentowanie procesów logistycznych, gospodarowanie opakowaniami, stosowanie automatycznej identyfikacji towarów, organizowanie i monitorowanie dystrybucji towarów.

Po zakończeniu staży uczniowie otrzymają m. in. Certyfikat Europass Mobility, Paszport Językowy Europass oraz Indywidualny Wykaz Osiągnięć (w ramach systemu ECVET) jak również Dyplom potwierdzający udział w mobilności.

Dzięki udziałowi w projekcie ERASMUS+ uczniowie są otwarci na zmiany oraz uaktualniają swoją wiedzę i wzbogacają umiejętności zawodowe.

Dla uczniów jest to z pewnością cenne doświadczenie zawodowe w środowisku międzynarodowym w branży logistycznej.

Staże zostały zorganizowane w ramach Projektu Unii Europejskiej ERASMUS+

„Staże we Włoszech - szansą dla młodych na europejskim rynku pracy”

Students from Zespół Szkół nr 1 in Goleniów studying in logistics profile, have been completing a student internship at Italian companies: VULPINARI MG and HDP SOCIETA COOPERATIWA. The traineeship is in accordance with the school curriculum for logistics profession. The main tasks are: organising, documenting and monitoring warehouse processes, dealing with packaging, using automatic goods identification, organising and monitoring goods  distribution. After the practice, the students will get Europass Mobility Certificate, Europass Language Passport, Europass Skills Passport (System ECVET) and Mobility Participation Certificate. Thanks to the Erasmus+ project participation, the students are open to changes, they broaden their knowledge and develop professional skills. For the participants this is certainly valuable work experience in the international logistics industry.

ERASMUS+ „ STUDENT TRAININGS IN ITALY – AS A CHANCE FOR THE YOUNG  ON THE EUROPEAN LABOUR MARKET”.

Koordynator projektu

Izabela Dudziec.