"Nieodkryte Zakątki Regionu" - konkurs fotograficzny (07.06.2021)

Regulamin konkursu fotograficznego pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”

Organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”  (dalej „Konkurs”) jest Kuratorium Oświaty w Szczecinie (dalej „Kuratorium” lub „Organizator”), z siedzibą przy ulicy Wały Chrobrego 4, 70 – 502 Szczecin, reprezentowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego (dalej „Uczestnik”).

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zaakceptowanie Regulaminu Konkursu oraz przesłanie na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl czytelnie wypełnionych i podpisanych:

·         Karty zgłoszenia (Załącznik nr 1),

·         Oświadczenia (Załącznik nr 2),

·         Informacji o zdjęciu (Załącznik nr 3),

stanowiących integralną część Regulaminu.

Zadaniem Uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek regionu zachodniopomorskiego (dalej „Zdjęcie”) – rejon mało znany odwiedzających nasze województwo, czy nawet samych mieszkańców. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenia miejsce.

Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie jedno zdjęcie. Zdjęcie musi być wykonane samodzielnie. Musi być pracą autorską.
Zdjęcie powinno być wykonane w wysokiej jakości, tak by mogły spełniać kryteria druku w postaci kalendarza.

Zdjęcie nie może być wcześniej publikowane ani zgłaszane w innych konkursach.

Zabronione jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów fotografii pochodzących z różnych plików. Zabronione jest zwiększanie oryginalnej rozdzielczości Zdjęcia.

Jeżeli na Zdjęciu znajduje się wizerunek osoby, uczestnik, przesyłając fotografię, zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się
na fotografii, że wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie swojego wizerunku.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie na adres promocja@kuratorium.szczecin.pl Zdjęcia w formacie JPG wraz z Załącznikami, o których mowa w punkcie 3. Regulaminu.

Wykonane Zdjęcie wraz z Załącznikami należy przesłać na wskazany adres mailowy do dnia 30 listopada 2021 r. (do końca dnia) – temat maila: „Konkurs fotograficzny pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”.

Zdjęcie przesłane na Konkurs może być bezpłatnie wykorzystane przez Organizatora w celach związanych z promocją Konkursu i ogłoszeniem jego wyników.

Oceny i wyboru najlepszych Zdjęć dokona, powołana przez Organizatora, Komisja Konkursowa (dalej „Komisja”).

Komisja zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych nagród.

Decyzja Komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

O wynikach Konkursu Organizator poinformuje telefonicznie lub drogą mailową. Wyniki zostaną opublikowane również na stronie Kuratorium www.kuratorium.szczecin.pl.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas zorganizowanej przez Organizatora Gali.

O miejscu i godzinie Gali Organizator poinformuje w osobnym komunikacie.

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w Regulaminie w czasie trwania Konkursu i zobowiązuje się do natychmiastowego opublikowania zmienionego Regulaminu w miejscach, w których uprzednio opublikował Regulamin Konkursu.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu Konkursu, jego przerwania lub zawieszenia z ważnych przyczyn.

Udział w Konkursie wiąże się z akceptacją powyższych warunków.

W czasie trwania Konkursu treść Regulaminu będzie dostępna na stronie Kuratorium www.kuratorium.szczecin.pl.

W sprawach Konkursu prosimy o kontakt z Danielem Wróblem, specjalistą w Wydziale Informacji i Promocji w Kuratorium Oświaty w Szczecinie:

·         telefon: 91 442 75 28;

e-mail: dwrobel@kuratorium.szczecin.pl