Job shadowing (16.06.2024)

w ramach projektu: Mobilność edukacyjna szansą na rozwój umiejętności zawodowych

Czworo nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie i Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie uczestniczyło w szkoleniu typu job shadowig od 10.06-14.06.2024 w firmach w Rimini we Włoszech. Udział w mobilności typu job shadowing, pozwolił nauczycielom poznać nowe rozwiązania praktyczne i dydaktyczne obserwując pracę we włoskich firmach. Nauczyciele gastronomii i hotelarstwa nauczyli się m.in. jak utrzymać wysokie standardy obsługi gości i prowadzić hotel oraz dobierać odpowiednie produkty, przygotowywać i serwować potrawy. Nauczyciele logistyki nauczyli się m.in. zasad zarządzania zapasami w hotelu, koordynować dostawy towarów, monitorować zużycie energii, a nawet zapewnić sprawny przebieg usług transportowych dla gości. Zdobyta wiedza i umiejętności zostaną przekazane uczniom i innym nauczycielom poszczególnych branż w szkołach.

Wyjazd został zorganizowany z projektu Powiatu Goleniowskiego:
„Mobilność edukacyjna szansą na rozwój umiejętności zawodowych”

realizowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+

Koordynatorki projektu: Izabela Dudziec i Małgorzata Szwarc.

4 teachers from Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica in Nowogard and Zespół Szkół nr 1 in Goleniów took part in a job shadowing training in Italian companies from 10.06 to 14.06.2024. Participating in job shadowing allowed the teachers to learn about new practical solutions observing Italian professionals at work. The catering and hotel industry teachers have learnt about keeping high standards in services, running a hotel business, how to select best quality products, prepare and serve dishes. The logistics teachers have learnt about the rules of inventories management in a hotel, how to coordinate goods deliveries and energy usage and how to ensure smooth process of transportation services for the hotel guests. The gained knowledge and professional skills will be shared with students and teachers of particular profiles.

Project „Transnational educational mobility of students, graduates and vocational education staff” co-funded by the European Union through the European Social Fund Plus, European Funds for Social Development 2021-2027 learning agreement – short- term internships for learners. The mobility was organised within the European project „ Educational mobility a chance of professional skills development” carried out by the Goleniów country.

Lipiec, 2024