EGZAMIN MATURALNY - ważne informacje (01.06.2020)

Harmonogram, wytyczne, materiały i przybory

WYTYCZNE DOTYCZĄCE EGZAMINU MATURALNEGO

1.      Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

2.      Na egzaminie nie może przyjść zdający, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3.      Rodzic nie może wejść na teren szkoły (z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się).

4.      Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

5.      Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

6.      Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną małą butelkę z wodą (mniej niż 1litr, w oryginalnie zamkniętym opakowaniu).

7.      Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

8.      Wszystkie egzaminy maturalne odbywają się w budynku przy ulicy Niepodległości 1

9.      W dniach 8 – 10 czerwca 2020r. absolwenci technikum wchodzą do szkoły głównym wejściem, natomiast absolwenci liceum wejściem na pływalnie „Fala”, kierując się bezpośrednio do sal zgodnie z harmonogramem. W pozostałych dniach zarówno absolwenci technikum jak i absolwenci liceum wchodzą do szkoły głównym wejściem i kierują się bezpośredni do sal zgodnie z harmonogramem.

10.  Harmonogram zdających z wykazem sal dostępny jest w sekretariatach szkoły oraz wychowawcy klas.

11.  Zdający wpuszczani są do sal na minimum 45 minut przed planowanym rozpoczęcie egzaminu z danego przedmiotu.

12.  Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).Proszę pamiętać o dokumencie stwierdzającym tożsamość.

13.  Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

14.  Należy również pamiętać o niedotykaniu dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganiu higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia)

15.  W przypadku egzaminu z języka polskiego, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających ze słownika. Każdy zdający zanim skorzysta z niego musi zdezynfekować dłonie płynem znajdującym się w każdej sali obok słowników.

16.  Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu, następnie zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany

17.  Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

załączone pliki/dokumenty

Marzec, 2024