Dzień Językowy (10.03.2017)

7 marca 2017 kolejny już raz zorganizowany został w naszej szkole Dzień Języków.

Na początek uczniowie klas językowych – 3 LC i 2LC wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat języka Internetu przygotowanego przez dr hab. Dorotę Kozaryn z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego.  Gościliśmy także w naszej szkole drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu, które brały udział w konkursach gramatyczno-leksykalnych z języka niemieckiego i angielskiego oraz w multimedialnym konkursie kulturoznawczym.  W sumie w konkursach wzięło udział 8 drużyn: Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Goleniowie, Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Goleniowie, Gimnazjum nr 4 w Goleniowie, Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Nowogardzie, 1 Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 – I Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Nr 1.

Ponadto hol naszej szkoły zdobiła wystawa prac plastycznych na temat „Świat baśni i fantazji w literaturze angielskiej i niemieckiej”.  Uczeń klasy 3LA przygotował także krótki film inspirowany filmem „Deadpool”.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a zawodnicy wykazali się naprawdę bardzo wysokim poziomem wiedzy.  Czas oczekiwania na wyniki szybko minął w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.  Wysiłki wszystkich uczestników zostały docenione nagrodami sponsorowanymi przez wydawnictwa językowe: Macmillan, Oxford University Press oraz Pearson Longman.

Zapraszamy za rok!

Nagrody i wyróżnienia:

TESTY GRAMATYCZNO-LEKSYKALNE:

• Nagroda za najwyższy wynik w teście gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego – Aleksandra Lewandowska z Gimnazjum nr 4 w Goleniowie
  • Nagroda za najwyższy wynik w teście gramatyczno-leksykalnym z języka niemieckiego –Marta Tapper z I Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 1 w Goleniowie

DRUŻYNOWY KONKURS JĘZYKOWY

• I miejsce (ex aequo) – drużyna z LO nr 1 w Nowogardzie oraz drużyna I LO w Goleniowie
  • II miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 4 w Goleniowie
  • III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 2 w Goleniowie