Dzień Języków Obcych (05.03.2019)

Już od wielu lat organizowany jest w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W czwartek (28.02) przywitały nas korytarze ozdobione flagami oraz plakatami. Na drzwiach do sal wywieszone były łamańce językowe, a na przerwach można było usłyszeć największe przeboje artystów z takich krajów jak Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania czy Rosja. W trakcie przerw każdy uczeń mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanym quizie językowym oraz zdobyć słodki upominek. Quiz ten prowadzony był przez Królową Angielską oraz Sherlocka Holmesa (w tej roli Zuzanna Chudziak oraz Miłosz Wiśniewski z klasy 2 LC). W tym dniu uczniowie naszej szkoły odebrali z rąk pani dyrektor dyplomy oraz nagrody za udział w konkursach leksykalnego- gramatycznych.

Zwycięzcom gratulujemy, a poniżej przedstawiamy wyniki: Najlepszy Anglista: Olina Lewandowska 2 LC, Najlepszy Germanista: Miłosz Mikłasz 3 LC, Najlepszy Hispanista: Olina Lewandowska 2 LC oraz Najlepszy Rusycysta: Weronika Rachuta 3 THM. Drugie miejsca zajęły następujące osoby: j. angielski - Alicja Bodnar 2 LC, j. niemiecki: Wiktoria Bogacka 2 LC, j. hiszpański: Miłosz Mikłasz 3 LC.

Dużą popularnością cieszył się też konkurs plastyczny „ Zaprojektuj okładkę książki”. W tym konkursie wzięli udział również uczniowie goleniowskich szkół podstawowych i to właśnie oni zdobyli nagrody za pierwsze i drugie miejsce.

Nie obyło się również bez pomocy charytatywnej, mającej na celu wsparcie prowadzonej przez naszą szkołę Adopcji Serca. Dochód z przyniesionych przez naszych uczniów ciast, przeznaczyliśmy na wsparcie edukacji Christiana, Mumbere, którego adopcji się podjęliśmy.

« poprzedniawróćnastępna »

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl