Rok Szkolny 2015/2016

„Staże w niemieckich hotelach - szansą dla młodych hotelarzy na europejskim rynku pracy”

Projekt został sfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest realizowany na zasadach określonych dla programu Erasmus+, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna”.

Projekt „Staże w niemieckich hotelach - szansą dla młodych hotelarzy na europejskim rynku pracy” realizowany jest w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie od grudnia 2014r. do grudnia 2015r.

7 uczestniczek drugiego wyjazdu na staż, z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa, wróciło właśnie do kraju. W dniach od 27 września 2015 r. do 02 października 2015 r. przebywały na stażach w ramach projektu w 3 niemieckich hotelach (Hotel Galerie, Hotel Kronprinz, VCH Hotel) w Greifswaldzie.

 Staż obejmował szkolenie zawodowe w zakresie hotelarstwa. Dzięki stażowi w Greifswaldzie uczennice zapoznały się z nowoczesnymi metodami obsługi gościa hotelowego, nauczyły się posługiwać technikami pracy na różnych stanowiskach w różnych rodzajach i kategoriach bazy noclegowej.

Popołudniami uczestniczki aktywnie spędzały wolny czas. Wraz z opiekunem spacerowały po mieście i pięknej starówce Greifswaldu, zwiedziły kościół św. Mikołaja, muzeum, weszły na wieżę widokową i odwiedzili wioskę rybacką Ryck.

Opinie o praktykantkach w miejscu odbywania stażu były pozytywne. Uczennice wywiązywały się z powierzonych im zadań i wykonywały je z należytą dokładnością.

Same uczennice są zadowolone z pobytu i z praktyk w Niemczech. Dzięki stażowi posiadły duże umiejętności organizowania swojej pracy i przede wszystkim przełamały barierę językową. Podczas praktyk posługiwały się praktycznym słownictwem związanym z hotelarstwem i turystyką.

W trakcie trwania staży uczniowie/uczennice wraz z opiekunem mieszkali w schronisku młodzieżowym w Greifswaldzie.

Nad prawidłowym przebiegiem stażu zawodowego i jego realizacją czuwali opiekunowie z Polski – Izabela Dudziec i Mariusz Stahl, oraz opiekunowie z Niemiec.  

Uczestniczki projektu otrzymały certyfikaty z hoteli potwierdzające uczestnictwo projekcie oraz otrzymają dokument Europass Mobility, paszport europejski, potwierdzający odbycie stażu w tzw. ścieżce kształcenia, wydany na mocy decyzji Komisji Europejskiej. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie i przyczyni się do wzmocnienia pozycji absolwentów na rynku pracy w branży turystyczno-hotelarskiej w Polsce jak  i w Unii Europejskiej.

Dzięki wyjazdowi na staż zagraniczny uczennice/uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie staną się bardziej mobilne na europejskim rynku pracy, zwiększy to również stopień przejrzystości
i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów szkoły. Niewątpliwie projekt ten zacieśnił współpracę Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie z  Berufliche Schule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald, oraz podniesie poziom, jakość i atrakcyjność kształcenia w szkole. Dla uczestniczek/uczestników staż stał się niewątpliwie bodźcem do osiągania wysokich wyników w nauce. 

galeria zdjęć

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Kwiecień, 2024
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.