Cele projektu

nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-000868,

tytuł projektu: Staże w niemieckich hotelach - szansą dla młodych hotelarzy na europejskim rynku pracy

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt będzie realizowany na zasadach określonych dla programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna”

Uczestnikami projektu jest 14 uczniów  kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie, którzy w roku 2015 odbędą w dwóch grupach  2 – tygodniowe staże u niemieckiego partnera w Berufliche Schule der Universitäts – Und Hansestadt Greifswald oraz 4 hotelach.

Terminy staży:

Staż I grupy: 15-27.03.2015 r.

Staż II grupy: 20.09-02.10.2015 r.

Staż będzie obejmował szkolenie zawodowe w zakresie hotelarstwa i jest zgodny z programem praktyk w zawodzie technik hotelarstwa oraz podstawą programową kształcenia zawodowego w tym typie szkoły.

Główne cele projektu to:

- poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie hotelarstwa,

- porównanie zdobytej wiedzy ze standardami niemieckimi,

- podniesienie praktycznej znajomości języka niemieckiego,

- rozwój osobisty w zakresie komunikacji międzykulturowej i społecznej,

- otrzymanie certyfikatu Europass Mobilność potwierdzającego umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą,

- wykorzystanie nabytych doświadczeń w procesie współpracy międzynarodowej i dostosowania oferty edukacyjnej szkoły do wymogów europejskich.

Staże zawodowe w Niemczech rozszerzą umiejętności językowe uczniów, niezbędne do wykonywania pracy w tym zawodzie. Zdobyte doświadczenie w zagranicznych hotelach pozwoli uczniom poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i techniki pracy. W perspektywie ułatwi to przyszłym absolwentom odnalezienie się we współczesnym rynku pracy i umożliwi znalezienie atrakcyjnej pracy. Uczniowie po odbyciu staży uzyskają również certyfikat tzw. Europass Mobilność –potwierdzający poziom wiedzy, umiejętności i kwalifikacje zdobytych za granicą. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w ZS1 Goleniów i przyczyni się do wzmocnienia pozycji  absolwentów na rynku pracy w branży turystyczno-hotelarskiej w Polsce jak i w UE. Uczniowie ci będą biegle posługiwali się językiem niemieckim w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego. Dzięki stażom w Niemczech zapoznają się z nowoczesnymi metodami obsługi gościa hotelowego, nauczą się posługiwać technikami pracy na różnych stanowiskach w różnych rodzajach i kategoriach bazy noclegowej. Nad prawidłowym przebiegiem staży czuwać będzie opiekun, który dokona oceny umiejętności opanowanych przez uczniów podczas stażu na podstawie obserwacji i sposobu wykonywania zadań, czynności, poleceń oraz sposobu prowadzenia dziennika praktyk. Do rezultatów miękkich zaliczymy: wzrost rozwoju osobistego uczniów w zakresie komunikacji międzykulturowej i społecznej, poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w branży hotelarskiej, zapoznanie się z niemieckimi standardami obsługi i przenoszenie praktycznych rozwiązań na grunt krajowy, praktyczne wykorzystanie języka niemieckiego w gastronomii i hotelarstwie. Nabycie tych kwalifikacji i umiejętności zwiększy szanse przyszłym absolwentom  szkoły na zatrudnienie w Polsce i na europejskim rynku pracy. Dzięki uczestniczeniu w stażach zagranicznych staną się bardziej mobilni na europejskim rynku pracy, zwiększy to również stopień przejrzystości i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów naszej szkoły. Niewątpliwie projekt ten zacieśni współpracę szkoły z niemieckim partnerem, oraz podniesie poziom jakości i atrakcyjności kształcenia. Dla uczniów stanie się bodźcem do osiągania wysokich wyników w nauce.

 

załączone pliki/dokumenty

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Kwiecień, 2024
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.