Konferencja podsumowująca projekt: ”Staże w niemieckich hotelach - szansą dla młodych hotelarzy na europejskim rynku pracy”.

7 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. ”Staże w niemieckich hotelach - szansą dla młodych hotelarzy na europejskim rynku pracy”. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W konferencji udział wzięli: Pan Zbigniew Mazur – Skarbnik Powiatu Goleniowskiego, Pani Urszula Witkowska - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie, Pani Magdalena Śledzińska – Chabraszewska oraz Pan Dominik Okunek z Wydziału Rozwoju i Inwestycji Powiatu Goleniowskiego, Pani Danuta Faryniarz – Radna Powiatu Goleniowskiego, Pani Małgorzata Wojtysiak – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, koordynator projektu Pani Izabela Dudziec, opiekun młodzieży Pani Adrianna Guzikiewicz, stażyści projektu oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie.

Konferencja miała na celu przybliżenie głównych założeń i zadań projektu oraz zaprezentowanie umiejętności uczniów, które zdobyli podczas staży w niemieckich hotelach w Greifswaldzie.

Jest to już trzeci projekt realizowany w szkole, dzięki któremu uczniowie mogli wyjechać na zagraniczne staże. 14 uczestników i uczestniczek projektu odbyło dwutygodniowe staże w 3 niemieckich hotelach. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa uczniów wyjechała na staż w marcu 2015 roku, druga we wrześniu 2015 roku. W ramach projektu Szkoła na realizację zadań projektowych otrzymała ponad 21 tysięcy EUR dofinansowania.

Partnerami projektu są: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie – główny beneficjent, Szkoła Zawodowa Miasta Uniwersyteckiego i Hanzeatyckiego w Greifswaldzie – partner pośredniczący, Hotel Galerie, Hotel Kronprinz, VCH – Hotel – partnerzy projektu.

Sprawna realizacja projektu wymagała od wszystkich partnerów dużego zaangażowania. Odbyło się wiele spotkań, zarówno w Greifswaldzie jak i Goleniowie, w ramach tzw. wizyt przygotowawczych. Spotkania te miały na celu dopracowanie szczegółów projektu, takich jak: odpowiedzialność za poszczególne zadania wyznaczone w projekcie, zawarcie umów, omówienie szczegółów stażu, opracowanie programu stażu itd.

W ramach projektu uczniowie przed wyjazdem na staże uczestniczyli w przygotowaniu językowym, pedagogicznym i kulturowym w wymiarze 76 godzin na każdą grupę. Uczniowie zostali wyposażeni w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz materiały zakupione ze środków projektu. Szkoła zapewniła także uczniom podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie oraz kieszonkowe na czas stażu. Wszystko to zostało sfinansowane ze środków projektu.

Podczas konferencji podsumowującej wręczono uczestnikom projektu certyfikat Europass Mobilność –potwierdzający poziom wiedzy, umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie i przyczyni się do wzmocnienia pozycji absolwentów szkoły na rynku pracy w branży turystyczno-hotelarskiej w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej.

 

Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

galeria zdjęć

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Maj, 2024
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.