Dzień Dziedzictwa Cywilizacyjnego Europy (12.02.2023)

Bawiliśmy się świetnie!

7 lutego 2023 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziedzictwa Cywilizacyjnego Europy.  W ramach tej imprezy uczniowie mieli możliwość udziału w różnorodnych zajęciach językowych oraz konkursach.  Zespoły klasowe wykonywały prace plastyczne zachęcające do nauki języków obcych Uczniowie sprawdzali także swoją wiedzę z zakresu kultury krajów anglo i niemieckojęzycznych rozwiązując quizy kahoot oraz ortografii i interpunkcji języka polskiego w czasie dyktanda.  Duże emocje budziła również zabawa w kalambury frazeologiczne.  Chętni uczniowie mogli przekonać się jak dużo wiedzą na temat historii Polski oraz wziąć udział w Konkursie Artystycznego Czytania oraz w konkursie czytania prozy.  

Na przerwach można było spróbować przepysznych racuchów wypiekanych przez uczniów klasy 1TD (technik żywienia i produkcji gastronomicznej) oraz typowych ciast z krajów europejskich. Działały także punkty konkursowe, gdzie za poprawną odpowiedź z języka obcego lub kultury krajów europejskich może było otrzymać cukierka. 

Konkursy zostały przygotowane przez nauczycieli języków obcych oraz nauczycieli przedmiotów humanistycznych. 

Sponsorami nagród w konkursach były wydawnictwa Macmillan i Hueber.

 

Zwycięzcy konkursów szkolnych:

 

Konkurs na przebranie za postać z filmu/książki

ul. Niepodległości

I miejsce: Paulina Węclewska (Harry Potter) (3LB), Szymon Michalak (“O jeden most za daleko”) (4LA)

II miejsce: Abigail Meszyńska (Esmeralda) (1LD), Maria Kubiak („Faceci w czerni”) (1LD)

III miejsce: Nikola Noszowska (2LC) i Marcel Wagner (3LC)

ul. Maszewska:

Michał Chojnowski (1TA)

 

Kahoot

kraje niemieckojęzyczne

ul. Niepodległości - Paweł Bodnar, 1LD

u. Maszewska - Karol Jakubowski 2TB

 

kraje anglojęzyczne

u. Niepodległości: Theo Słaby, Sandra Jasikowska, Weronika Dobrzewińska 2LC

ul.  Maszewska: Szymon Skorupka, 3TC

 

Konkurs plastyczny:

Niepodległości:

4LB – Oliwia Pyc, Wiktoria Le Trong, Wiktoria Winiarczyk, Klaudia Jakutowicz, Wiktoria Zielińska

Maszewska: 

4TS – Alicja Dymek, Natalia Jezierska, Martyna Kicińska, Julia Cyrta

 

Konkurs wiedzy historycznej:

1. Miejsce I : Jakub Płochocki 4 TC

2. Miejsce II: Paweł Bodnar 1 LD, Kacper Caban 1 TF, Patryk Świat 2 LC, Błażej Bieniek 1 TA, Michał Szczepański 1 TA

3. Miejsce III: Julia Marian z klasy 4 TC, Natalia Gorbal – 4 TC, Klaudia Krawczyńska – 4 TC, Oliwia Żebiełowicz – 4 TC, Krzysztof Kaluga – 4 LD, Kacper Wasilik 1 LD

 

Dyktando pt „Horror Hani”

Dyktanda nikt nie napisał bezbłędnie.  Najmniej błędów zrobiły: Julia Kleps 4THŻ, Maja Frasunkiewicz 3LC, Alicja Stankiewicz 2TE, Maja Klimińska 3LB oraz Martyna Szafran 2LB.

 

 

 

galeria zdjęć

« poprzedniawróćnastępna »

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Czerwiec, 2024
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.