Patronat

Klasa prawniczo-administracyjna goleniowskiego liceum pod patronatem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat naukowo-dydaktycznego nad klasą prawniczo-administracyjną I  Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Goleniowie sprawuje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Przedmiotem porozumienia jest wspieranie szkoły w nauczaniu przedmiotów, które pozwolą uczniom liceum na zdobycie jak najwyższego poziomu wiedzy z zakresu nauk prawnych. Współpraca ma także umożliwić rozwijanie zainteresowań i zdolności najbardziej utalentowanym uczniom szkoły, a także gruntowniejsze ich przygotowanie do ewentualnego podjęcia studiów na kierunkach: prawnym, ekonomicznym i administracyjnym.

W ramach porozumienia, Wydział ułatwi nauczycielom i uczniom liceum korzystanie z potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń z zakresu kształcenia. W celu realizacji porozumienia przewiduje się m.in.: wspólne organizowanie pokazów lekcyjnych, wykładów oraz szkoleń dla uczniów i nauczycieli, udostępnianie zbiorów bibliotecznych Wydziału, współpracę kół naukowych Wydziału z najbardziej utalentowanymi uczniami Szkoły, a także merytoryczne wsparcie w przygotowaniu i ewentualnej realizacji inicjatyw uczniowskich dotyczących szeroko pojmowanej kultury prawnej.

Obecnie uczniowie klasy prawniczo-administracyjną uczestniczą także w spotkaniach z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości – sędziami, adwokatami, odbywającymi się również w miejscach, w których te osoby pracują. Spotkania te są jednym z celów poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły, przygotowanej z myślą o uczniach tej klasy.

e-mail: zsztech@op.pl

Listopad, 2017